Zasłony szyte na miarę zyskują coraz większą popularność, przede wszystkim dlatego, że w architekturze domów i mieszkań spotyka się większą różnorodność niestandardowych wymiarów okien.

Ponadto chętnie wybieramy oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania, które nierzadko oferują firmy zajmujące się szyciem zasłon i firan na wymiar.

Zalety zasłon na wymiar

Największą zaletą zasłon szytych na wymiar jest pewność, że ich długość i szerokość będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Unikamy tym samym konieczności przycinania, skracania czy dopasowywania zasłon.

Modele kupowane w sklepach zazwyczaj okazują się za długie lub przykrótkie. Możliwość zamówienia zasłon na wymiar jest szczególnie ważna w sytuacjach, gdy nasze okna mają nietypowy wymiar lub oryginalny kształt. 

Wyższa jakość

Z reguły zasłony kupowane na wymiar charakteryzują się wyższą jakością niż te dostępne w tradycyjnych sklepach. Można określić je jako ponadczasowe, wytrzymałe i odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak choćby częste pranie.

Głównym celem firm oferujących zasłony na wymiar jest bowiem dostarczenie produktów, które posłużą przez długie lata. Wiąże się to wprawdzie z nieco wyższą ceną, jednak jakość jest tego warta. 

Mnogość kolorów i wzorów

Kupując zasłony na wymiar chcemy otrzymać produkt, który zaskoczy nas nie tylko wytrzymałością, ale i estetyką. W tym przypadku mamy możliwość wyboru określonego koloru lub wzoru, których ilość w tradycyjnych sklepach jest zwykle mocno ograniczona. W efekcie wnętrze naszego domu zyska jedyną w swoim rodzaju dekorację okienną.

To rozwiązanie doceniane przez osoby, które lubią wyróżniać się spośród innych. Musimy bowiem pamiętać, że odpowiednio dobrane zasłony mogą nadać pomieszczeniom wyjątkowy charakter. 

Zasłony szyte na miarę to dobry wybór!

Aby zasłony spełniły nasze wszelkie oczekiwania i wymagania warto znaleźć firmę specjalizującą się wystrojem okien i krawiectwem.

Dużą zaletą jest także własna pracownia krawiecka, dzięki czemu można szybko wprowadzać ewentualne poprawki. Podstawą jest fachowe doradztwo, dzięki czemu mamy gwarancję dobrego wyboru.