Współcześnie zastosowanie rolety rzymskiej jako przesłon okiennych to jedno z bardzo popularnych rozwiązań, które powszechnie stosowane są w domach. Rolety rzymskie swoją ogromną popularność zawdzięczają przede wszystkim dużej różnorodności, a także uniwersalności, ponieważ można je zastosować do każdego wnętrza oraz w każdym pomieszczeniu. Wykorzystanie rolet rzymskich to także bardzo duży wybór wielu kolorów, które można doskonale dostosować do stylu i wystroju pomieszczeń. 

Roleta rzymska to jeden z elementów, które dają ogromne pole do popisu dla obecnych designerów i architektów wnętrz. Pozwalają w bardzo łatwy sposób zmienić wystrój pomieszczeń, a także skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi. 

Spis treści:

  1. Rolety rzymskie szyte – prosty montaż rolety rzymskiej 
  2. Rolety rzymskie – funkcja ozdobna salonu 
  3. Rolety rzymskie dopasowane do indywidualnych potrzeb 

Sprawdź też: Rolety rzymskie do salonu – nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie dla każdego

Rolety rzymskie szyte – prosty montaż rolety rzymskiej 

Podobnie jak w przypadku montażu firan, to sposób montażu rolety rzymskiej jest również bardzo łatwy. W zasadzie tak samo jak zasłony to rolety rzymskie woalowe czy te posiadające mechanizm sznurkowy można instalować samodzielnie. Jedną z większych różnic jest to, że różne modele wiesza się w inny sposób, co oczywiście nie wpływa na to, że nie można wykonać takiego montażu we własnym zakresie. 

Z uwagi na bardzo prosty sposób instalacji rolety rzymskie to coraz częściej wybierana opcja, która cieszy się bardzo dużą popularnością. Jedne wymagają zawieszenia na karniszu rurowym, a inne można instalować na ścianie, albo bezpośrednio na ramie okiennej. Niemniej w przypadku montażu na oknie zawsze należy dokładnie wymierzyć na wymiar zasłony okiennej. Obecnie niemal każdy sklep internetowy promuje hasła „szyjemy na wymiar” oraz udziela próbki tkanin, aby wybrać najlepszy materiał. 

Rolety rzymskie – funkcja ozdobna salonu 

Roleta rzymska to rozwiązanie, które pozwala na oszczędność miejsca, a jednocześnie jest bardzo uniwersalana i estetyczna. Sprawia to, że obecnie jest to bardzo popularna metoda zdobienia okien, szczególnie w mieszkniach. 

Rolety rzymskie, które można zamówić w sklepie internetowym to doskonałe rozwiązanie, a zarazem alternatywa dla firan i zasłon. Ponadto do uszycia rolety wykorzystuje się znacznie mniej materiału, co oczywiście wpływa na końcowy koszt tych produktów. Natomiast z uwagi na swoją płaską formę, rolety w przeciwieństwie do zasłon zajmują znacznie mniej miejsca, a mimo to doskonale zdobią nowoczesne pomieszczenia. Idealnie sprawdzają się głównie w tych pomieszczeniach, w których blisko okien znajdują się meble. Tym samym rolety rzymskie to nie tylko funkcjonalność, ale również estetyka, która jest bardzo uniwersalna, dlatego można stosować ją niemal do każdego okna. 

Rolety rzymskie dopasowane do indywidualnych potrzeb 

Nowoczesne rolety rzymskie to połączenie funkcjonalności z estetyką, a w zasadzie szlachetnym pięknem tych tkanin. Po zwinięciu efektownie układają się w fałdy, co powoduje, że stanowią one dodatkową ozdobę każdego pomieszczenia. Z łatwością można je dopasować do każdego pomieszczenia, dlatego zainstalowanie ich w salonie, kuchni czy sypialni to rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale obecnie bardzo modne. 

Wybór rolet jako załosn okiennych to także najwyższy poziom prywatności i zdrowy sen każdego z domowników. W takiej roli doskonale sprawdzą się rolety zaciemniające, które wykonane są ze specjalnej tkaniny. Roleta rzymska to obecnie popularny wybór, który łączy w sobie zarówno praktyczne rozwiązania, jak i modny i nowoczesny styl, który dostosować można pod własne potrzeby i oczekiwania.